Mágushajnal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A város

+5
Drakolini
Salvius Rex
Astoroth Onis
Nair Miarantia
Morpheus Mord
9 posters

3 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

A város - Page 3 Empty A város

Témanyitás by Morpheus Mord Szer. Szept. 26, 2012 10:13 pm

First topic message reminder :

A várost magát már igen messziről észre lehet venni, a folytonosan terjengő gőz és füstfelhő miatt, amit magából pöfékel. Közelebb érve már az olaj és a sikító fémek szaga is érezhetővé válik, amit már csak a városba érve lehet tovább koronázni az utcákon található, szanaszét heverő, vagy éppen csordogáló mocsokkal. A látogató hamar ráérezhet, hogy a város törvényei között nem a környezet védelme élvezi a prioritást. Csupán csak két tisztább ponttal rendelkezik, ami közül egyik a város közepe, ahol a kaszinók, fogadók, szórakozóhelyek és egyéb csalogató létesítmények helyezkednek el, a másik pedig a Lepretinek egyik kísérleti területe, ahova a véletlen folytán olyan vegyszerhulladékot sikerült elásniuk, aminek következtében egy nagyobb parkocska nőtte ki magát a föld alól. Azóta is vakargatják a fejüket, hogy ez miként történhetett. Acélváros két fő mozgatórugója az olaj és a gőz. Mindkét energiaforrás a Morkalok kezében találhatók, így tulajdonképpen ők a város mindenhatói, mikor éppen nem egymás hátába igyekeznek tőrt döfni és megforgatni azt. Mellettük csupán a Dvergaroknak, akik a rendfenntartásért és az alkohol fogyasztásért felelősek és a Lepretineknek, kik pedig a városfejlesztésért és az ebből adódó károk rendbe hozásáért dolgoznak, van beleszólásuk a városirányításba, egy bizottság keretein belül. Acélváros mint nevéből sejteni lehet, főleg a fémek megmunkálásában és hasznosításában jeleskedik. Mi több, szinte minden gépiesítve és automatizálva van és ez alól a város lakossága sem kivétel.

A város - Page 3 Lens19255605_13379409100
Morpheus Mord
Morpheus Mord
Legenda

Hozzászólások száma : 116
Join date : 2011. Nov. 13.
Tartózkodási hely : A túlon túl, de még a nyúl előtt.

Adatok
Faj:: Kaszás
Kor:: Meghatározhatatlan
Nem:: Határozatlan

Vissza az elejére Go down


A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Pént. Dec. 28, 2012 5:00 am

- Nem is szükséges.. Annak pedig, hogy ezt így gondolja felettébb örülök.. Szóval az ön részéről áll az alku?
* Most jut eszébe, hogy nem is tudja, hogy kik azok, akik szemben állnak vele. Ez is azt mutatja, hogy siet és nem ér rá a részletekre. *
- El is felejtettem a bemutatkozást. Nos önök már tudják a nevem. Salvius Rex vagyok, Magas Északi. És önök?
* Tekint körbe, Hercehurczot már ismeri, de a másik kettő..*
Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Pént. Dec. 28, 2012 5:07 am

-Ne legyél finnyás.. finom.
*Fancsalodik össze a képe és nyeldekel erősen, egészen addig, míg meg nem kapj a könyvet.*
-Jójó.. majd mutasd merre a fürdő..
*Legyint kettőt hármat, de már a feje búbja se látszik ki a lapok közül. Védőkörök, idézés.. elmosódva.. receptek. Nem hiszi el, tényleg vannak benne receptek. Imp láb rántva.. Itt a kis démonra néz és úgy tesz mintha le akarná harapni a fülét, mire kap egy karmolást az állára. Nair meg csak felnevet és lapozgat tovább, végül megtalálja hogy mit esznek a démonok. Érdekes egy táplálék.. lélek, energia, haj és köröm.. asztrál lények.. na szép kis bevásárló lista.*
-Na papi a fődémon szemgolyója jó előéletnek.. utána már nem is kell enned többet semmi.
*Kiabál ki a könyvből, Salvius szavaira csak egy vakkantás a választ.*
-Nair.
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Pént. Dec. 28, 2012 5:20 am

*Pislog párat Nairra, aki neveletlenül megint beleszólt a beszélgetésébe.*
-Nem neked szóltam és nem az ételről, kisasszony. A fürdőben meg rosszabb dolgok várnak rád, mint ami a tányérodon volt, ebben biztos vagyok. Vagy menj fel az emeletre, de még inkább jobb lenne, ha az utcán könnyítenél magadon, úgy három sarokkal arrébb...
*Az kéne még csak, hogy a lakosztályát rondítsa össze, valamelyik drága szőnyeget vagy bútort. Esetleg fali festményt. Ki tudja az étel mit hoz ki belőle.*
-Astoroth Onis, az üzlet és az épület tulajdonosa.
*De úgy mutatkozik be, mintha minimum valami király lenne.*

*Kicsit előregörnyed ültében, hogy jobban szemügyre vegye az alakokat:*
-Onis nagyúr, ezek meg kik?
*Böködi meg Nair térdét a villája markolatával.*
-És mi ez a fura íz a torkomban?
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Pént. Dec. 28, 2012 5:35 am

* A kettő másik beszélgetését figyeli már csak, mint külső szemlélő, miközben kissé a saját gondolataiba merül. Eszébe jutnak az emlékek a lerombolt városrészekről, a halottakról és a sok szenvedésről. Kirázza a hideg, mire hirtelen felugrik a székről.*
- Örvendek a találkozásnak Onis úr.. Nair kisassz.. Tudja maga.
* Körbetekint a boltban, most nem a többieket vizsgálja, magát a helyet, az árukat és a berendezést. *
- Van whiskey-jük? Jól esne most egy pohárral.
* Néz a közben tiszta tudatállapotba került Hercehurczra. Amint biztos lesz abban, hogy nem megint csak valami bolondságot kezd el összehordani, ismét neki fog esni a kérdéseivel, fontos, hogy megtudja mondott-e valamit, mikor utoljára itt járt. *
Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Pént. Dec. 28, 2012 5:50 am

-Te mondtad hogy fürödjek, ne pattogj Richárd.
*Legyint megint és olvasgat tovább, kicsit elfordulva és a hátát a pultnak döntve, majd hirtelen becsapj a könyvet és felpattan.*
-A fene, apa ki fog nyírni..
*Ahogy felugrott a kis démonivadék csak csüng a nyakörvénél fogva és visítani kezd, mire Nair észbe kap és a hóna alá vágja.*
-Ööö.. Hanczur papó.. kellene lánc.. ne böködj.. na visszajövök fizetek, addig kaparja elő..
*Kapkod fűhöz fához, Salviusra legyint egyet, majd Onisra nézve megrázza fejét.*
-Áh.. hülye.. mindjárt jövök, meglegyen az a lánc.
*Viharzik ki a boltból és trappol át három utcányival, hogy leadja a drótot, még él, nem kell megverni senkit, nem rabolták el, ne hajtsa fel a várost utána és ne nyírja ki az expasiját, az apja.*
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Pént. Dec. 28, 2012 6:12 am

*Kicsit furán néz Salviusra. Nem ismeri ezt a kifejezést. De jól esni általában valami erős ital vagy egy pohár víz szokott.*
-Van friss vizünk...Ilyen Whis-izéről sajnos még nem hallottam. De ha alkohol kell, akkor tudok ajánlani egy kis mágikoholt. Elég ritka és elég jó.
*Ütősebb is mint bármelyik kocsmában kapható lötty. Persze nem is túl legális dolog csak úgy árusítani, de még rá tudja fogni valamelyik engedélyére. Nairt viszont muszáj kinevetnie, még ha kissé erőltetetten is.*
-Na ugye, mondtam én, hogy még kiskorú vagy. A könyvet is ki kell fizetned, ugye tudod?
*Kiabál még utána, remélve, hogy az pedig meg is hallja.*
-Remek...
*Magának egész biztos, hogy tölt egy kis pohárral, hogy azon nyomban fel is hajtsa.*

*Kicsit rágja a szavakat.*
-Hancur....hancur...Az én pipám bizony már csak füstölög, de ha adsz egy kis időt, mielőtt visszajönnél, akkor bekenem valamivel és akkor lesz mit szív...
*Ezen a ponton Astoroth szinte észrevétlenül suhintja fejbe az öreget sétapálcájával, hogy megakassza a kimondani kívánt mondatot.*
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Pént. Dec. 28, 2012 6:40 am

* Nincs whiskey. De van alhokol.. illetve mágikohol. Fogalma sincs mi ez a két új szó, a whiskey-t is csak nemrég hallotta, lehet hogy valami különlegesség volt, amit csak abban a kocsmában lehetett kapni. Mindegy, ha ennek a mágikoholnak hasonló a hatása, akkor megfelel az is. Még ha ilyen nevetséges is a neve. *
- Nekem megfelel amit kínál az úr.
*Hancur apó felé fordul, nem biztos benne, hogy jól van, hiszen valami füstölgő pipa bezsírozásáról beszél, mire kap egy kis fizikai behatást, de talán most meg fogja ismerni. *
- Ön iszik egy kortyot? Talán az meghozza az eszét és felismer engem. Vagy netán már annyit ivott, hogy semmire sem emlékszik?
* Hát igen, de szép is lenne, egy ital amitől elfelejti mindazt, ami mögötte van és ami segítene, hogy ne csak arra tudjon gondolni, hogy mi várhat még rá és népére.*
- Egyébiránt szép kis bolt ez, bár kicsit nagy a felfordulás. De ha jól vettem észre, itt mindenfélét árulnak.. Mintha.. Igen, emlékszem már, mikor utoljára itt jártam, akkor vettem ezt is. Fogalmam sincs, sem arról, hogy miért vettem, sem arról, hogy mi volt benne az a förtelmes lötty, de az biztos, hogy akkor jól jött.
* Mutatja fel az oldalán lévő laposüveget.*
Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Pént. Dec. 28, 2012 6:54 am

*Kicsit ízlelgeti a szájában maradó, kékesen derengő folyadékot.*
-Hmm...nem rossz, de már nem a legfrissebb. Valaha mágikus komponensként használták ezeket, gyógyitalokhoz. Manapság inkább...lőszereket gyártanak belőle.
*Mindig is kicsit morbidnak találta, hogy valakinek a koponyasérülését egy jól irányzott fejlövéssel gyógyítsák meg, de tény, hogy hatásos.*
-Egyébként meg mi az a whis-ki?
*Rázza a fejét, hogy Salvius még mindig az öregből próbál kihúzni valami használhatót:*
-Ha iszik akkor azt hiszem csak rosszabb lesz. De tény, hogy csak ő ismeri ki magát a...boltomon.

*Pislog egy sort Salviusra. Valahonnan ismerősnek tűnik neki a tag:*
-Na most vagy az a molett prosti vagy az Acélharisnyából vagy az a tag...aki mi után is érdeklődött? Valami Tex...áhh...tudja a fene, mind egyformák vagytok.
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Pént. Dec. 28, 2012 8:38 am

*És hogy ne örüljenek a cseppnyi nyugalomnak, Nair is visszatér egy hatalmas ajtócsapódással, mi reméli hogy Salviust fogja hátba vágni. Arcán vigyor, kezében aranytallérok, vállán az imp némi lila foltokkal.*
-Na.. megvan a lánc?
*Pár arany tallért dobva a pultra leül félig háttal Richárdnak és lóbálni kezdi a lábát. Sajnos az apó szövegéről szépen lemaradt, pedig az is egy röhejes kép lenne, ahogy a lepretin kenegeti magát és kajánul vigyorog hozzá.. na de mindegy.*
-Miben állapodtatok meg végül, menni fogsz és ugrálsz ahogy fütyül?
*Túl sok minden nem változott Nairon, mivel csak haza ugrott, lerakta a könyvet, felszólt az apjának és már szalad vissza, néhány arannyal gazdagabban, az imp meg pár pofonnal, mikor Nair apjára csúnyán nézett. Azóta inkább csendben van.*
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Pént. Dec. 28, 2012 8:56 am

*Most már tényleg szívélyesen kell nevetnie. Na nem Nairon, hanem magán. Valahol azért remélte, hogy eltéved út közben, azt a pár lyukas garast megérte volna, de itt van újra.*
-Mondja apa pici lánya, akit öt percre sem lehet elengedni, mert már is százak akarják belefojtani a szót. Szó szerint.
*Majd felé bök a botjával. Na nem azzal, hanem a másikkal. Ami a kezében van és kígyót formáz. Így sem lesz jobb. Szóval, a sétapálcával.*
-Látszik, hogy még te sem dolgoztál túl sokat. Attól, mert elfogadom Salvius ajánlatát, még nem lesz a feletessem, én sem az ő beosztottja. Ezt úgy hívják, hogy üzlet, drága kis naivám. Az öreg pedig éppen keni magát valami krémmel, hátul a raktárban. Ha az isteneknek van egy kis kegyelme, akkor csak a ragyáit és a reumáját kezeli.

*És sokak szerencséjére tényleg csak a hátát kenegette, na meg valami láncot keresett, aztán szinte varázsütésre előcsoszog, egy picit talán gyorsabban mint annak előtte.*
-Bár nem kifejezetten a vadászgörényedre tervezték, de azért talán megteszi ez is.
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Pént. Dec. 28, 2012 9:05 am

*Félig látja csak a böködést, mire felvonja szemöldökét és megvonja vállát.*
-Na bumm.. van egy apám... és igen, jóban vagyunk és igen eltöri a nyakad, ha szekálsz.. és nem nem vagyok már gyerek.
*Fordul hátra és nyújtja ki a nyelvét majd húzza hátra a fejét, mert egy kígyó néz vele szembe. Kicsit oldalt fordítva a fejét nézegeti a formázást, majd pukkancsként kel ki magából.*
-De hogy a bánatba legyen munkám, ha egész nap futok és csak annyit kapok válaszol, hogy majd ha idősebb leszel kicsilány.. Mi ez kérem.. kisdedóvó??? tuti apa szórta szét a híreket, hogy.. úúú... mindegy.
*vágja be a durcát és kezdi rágni a haját rossz szokása szerint, mikor mérges az egyetlen élő felmenőjére. A lán csörgésére vidul fel csak képe, mintha az előbb is csak teadélutánt szervezett volna mosolyogva.*
-Jaj de jó ide vele.. a lényeg hogy ne tudja elrágni.
*Némi technikai tanulmányt bevetve.. ami nem sok, rábiggyeszti a láncot a nyakörvre, majd leteszi az impet a földre, hogy had mozogjon.*
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Pént. Dec. 28, 2012 9:22 am

* A lőre amit felkínáltak neki nem túl bizalomgerjesztő. Szaga nincs sok, színe viszont meglepő: kék. Ilyet még nem látott.. Illetve de, csak azt nem megitták, hanem egy hatalmas gép fémgyomrába öntötték. Na nem baj, benne is van annyi fém mint abban a gépben volt, ki fogja bírni. Leküldi az italt, majd azzal a lendülettel visszahull a székére. *
- Van ereje! A visz-ki valami.. Alkal..Alko..Álkohal. Vagy mit mondtál erre a löttyre.
* Megnyugtató a tudat, hogy amit pár másodperce megivott, manapság lőszerként használatos. Egy darabig csendben ücsörög, érzi hogy a pia végigfut az ereiben és belülről egy kicsit felmelegíti. Ekkor szólal meg Hercehurcz. *
- Parancsol?
* Fordul a vén kujonhoz.*
- Nem tudom milyen pro-stihoz hasonlít engem.. Ez talán valami kifejezés a maga nyelvén? Mert én azt nem értem..
*Hadonászik fél kézzel, hogy megerősítse állítását. Erős az anyag, már most hatott rajta. Az északi úgy tűnik nem kimondottan bírja a piát, a nyelvét már megoldotta. *
- A nevem nem Tex, hanem Rex. R-e-x! De ezek szerint emlékszik rám.. Mikor utoljára itt voltam. Nem mondtam, hogy merről jövök? Semmit?!
* Nyílik az ajtó, betoppan a morkál-kisasszony. Az ajtó nem messze, de elkerüli Salviust. Megint csak csendben figyel egy darabig, mert az öreg eltűnt. Mielőtt megint kijönne még szól egyet Nairhoz. *
- Az úrral már megegyeztünk.. És ön? Velünk tart?
* Hajol előre és térdeire támaszkodik, úgy beszél hozzá. Mikor a lepretin megint előkerül hozzá fordul és várja a választ, sürgetés képpen int is fél kézzel. *
Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Pént. Dec. 28, 2012 9:45 am

*A maga részéről bírja az alkoholt. Vagy legalábbis, ennyitől azért még nem fog megszédülni, éppen ezért tölt is még egyet. Salviusnak is, ha kér. Aztán Nairra pillant, hogy megcsóválja a fejét.*
-Töltsek neked is, vagy jártatod még a szád? Munkát meg elsősorban úgy tudsz szerezni, ha változtatsz az utcai stílusodon. Legalábbis azt a csúzlid mered is, meg talán tudod is használni, csupán csak így senki sem fogja elhinni rólad.
*Majd emeli poharát, leginkább magára, majd meg is issza ami benne van.*
-Mágikohol. A manaitalok őse. Manapság gyógyításra használják...lőszerként.

*Az öreg teljesen meglepődik.*
-Na ez az, hogy nem vagyok biztos benne. Elég jól megtermett volt, de talán elbír vele a lánc. Habár teknősökre tervezték.
*Az, hogy nem érti a kifejezést Salvius, újabb megrázkódtatás az öreg lelke számára:*
-Prostituált...örömlány...rib*hik*...szóval, tudod. Amúgy meg tudja a frász, hogy mit beszéltél itt össze-vissza nekem, láthatólag részeg voltál. Meg sáros.
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Pént. Dec. 28, 2012 9:59 am

-Ha nem jártatom töltesz?
*Kérdezi hátraszólva, miközben a házi démonát figyeli, hogy mit ügyködik a padlón. Kissé elkedvetleníti a válasz, majd nagyot sóhajtva elhúzza a száját.*
-Nincs szobai stílusom.. ez van és kész. Miért nem elég neki ha keresztüllövöm a fülét és nem vérzik? Na basszus hol a cigim?
*Kaparászik nadrágja zsebeiben, majd morcosan a szájába teszi a rudat és két kavicsot kivéve a másik zsebéből ütögetni kezdi őket egymáshoz, pár pillanat és már parázslik is a vége.*
-Na adsz nekem is? Hátha gyógyítja a stílusomat is..
*Hangsúlyozza ki a szót, majd Salviusra fintorog, tényleg nem tehet róla, ilyen az arca, önálló életet él.*
-Úgy sincs semmi munkám.. mert nem vagyok jó semmiben.. de kérem az összes démonnal kapcsolatos feljegyzés másolatát.
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Pént. Dec. 28, 2012 10:09 am

- Elfogadok még egy pohárral.
* Válaszol, mikor megint itallal kínálják. Majd az öregre figyel.*
- Ááá kurtizánok.. Azt hittem azt az ilyen alsóbb osztálybeliek nem tudják megfizetni.
*Előbújik belőle egy kissé a nemes, pár másodpercre ez a tartásán is meglátszik. * De mindegy is, ne azt magyarázd, hogy mi ez a szó.. Csak emlékszel valamire? Láttál rajtam valamit, jellegzeteset, ami elárulhatja honnan jöhettem?
*Ezután figyeli, amit a lány csinál. Ismét egy ismeretlen szokás, valami füstölgő papírt tesz a szájába, de hogy mi okból. Talán a légzőjáratai tisztítja.*
- Még hogy mi vagyunk elmaradottak?! Nem tudom ki pattint itt kövekkel tüzet.. Kár, hogy odaadtam annak a kislánynak a tűzpattintómat..
*A lány fintorgására halvány mosolyt ejt meg, de a maszktól ezt nem látni.*
- Szóval vállalja, nagyszerű..
* Mondja kissé cinikusan, majd a lány folytatja.*
- Meg hiszem azt.
* Válaszol a "nem vagyok jó semmiben" állításra, cinikusan.*
- Lassan meglesz a csapat. Magukon kívül egy valakit már sikerült beszerveznem.. Ami azt jelenti, hogy még egy ember kell..
* Néz az öregre, majd megcsóválja a fejét. Esélytelen, hogy értsen a mágiához, de ha mégis.. Nem kell egy ilyen bolond a csapatba. Van belőlük már elég.*
Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Pént. Dec. 28, 2012 10:31 am

*Az egyik szarvát kopogtatja pálcájával, még mindig jobb, mint ha a homlokát csapkodná.*
-Nagyszerű. Amit mondtam, az az volt, hogy ha leendő munkáltatóidnak is így visszabeszélsz, akkor ne csodálkozz, hogy még bérgyilkolásra sem vesznek fel. A stílusodra pedig nem hiszem, hogy gyógyír lenne az alkohol. Legfeljebb számomra lesz elviselhetőbb, ha lerészegedek.
*Ennek ellenére a nőnek is tölt, még ha modortalan is a drága. Salviusra már kissé fanyarul tekint vissza.*
-Azért inkább vigyázz a szádra, hogy miket beszél. Lehet, hogy ez a hely már látott jobb napokat is, de a környékbeliek még manapság is tisztelik a nevünket...ugye bogaram? *Élcelődik egy picit Nairral, nehogy elunja magát a cigarettájával.* Lehet, hogy az öreg bolond egy kissé, de jó sora van. Mindig gondom volt rá, hogy az alkalmazottaimnak sose legyen panasza a fizetésükre vagy a munkakörülményeikre. Az engem is rossz megvilágításba helyezne.
*A köves megoldásra tett megjegyzésre mosolyog egyet.*
-Gondolom láttad és érezted, hogy minden tele van gyúlékony anyagokkal ebben a koszfészek városban. Ezért ki kellett valami megoldást találni a tűzgyújtásra. Ez a kis valami nem robbantja be ezeket a gázokat, amiket a te öngyújtód viszont valószínűleg igen. Szerencse, ha a kislány nem robbant magára valamit.
*Persze csak ugratja az "idegent". Az a kavics is éppen annyira be tudna robbantani bármit amit az öngyújtó.*
-Na, de...kikből áll a csapat?
*Bár ha jól sejti, akkor csak öten mennek. Abból három már itt van, és mivel még nem teljes, így a negyedik kószálhat még valahol. Kivéve, ha Salvius sereget gyűjt, de ezt kétli.*

*Rácsap a térdeire.*
-Kocsmából! Úgy hiszem, mert olyan volt a szagod. Nem is csoda ,hogy nem emlékszel. Bár részegnek nem tűntél éppen. Valami rúnáról hadováltál, meg holtakról. De már akkor is mondtam, hogy ilyen dolgokkal a Disznagokat keresd fel...mindkét témában azok a jártasak, nem pedig én! És ha most megbocsájtotok, kezdődik a heti szitakötő futam a helyi kricsmiben.
*Azzal feláll és kislattyog az ajtón, kiakasztva a rögtön jövök táblát.*
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Pént. Dec. 28, 2012 10:44 am

*Nair meg a szerszámíjat kezdi el kocogtatni Salvius szavaira, de egyenlőre nyugton van, amíg a cigi füstöl a szájában és egy pohár kékítő lötyög a kezében.*
-Téged sem zavar.. akkor majd nálad vállalok munkát.
*Na persze pont itt. A hét vicce volt és savanyú arckifejezés se épp azt engedteti következtetni, hogy komolyan gondolja.*
-Naná a morkál az morkál marad. A lepretin apó meg bármit előkotor, amire egy morkálnak szüksége lehet, szóval tiszteletbeli tag lassan.. nagyon lassan.
*Néz csúnyán a fémpofára, mert ő meg csak idegen, akit senki sem fog keresni, ha eltűnik egy nyíllal a koponyájában. De inkább nem válaszol hogy mijét is pattogtassa Salvius.. nesze neked jó modor, tud ő ha akar, csak nem szokott akarni.*
-Nem vagyok kislány.
*Morogja, majd szív és iszik. Kissé elfancsalodik a képe, de ahhoz képest egész jól bírja. Rúgott ő már be életében, nem ez lenne az első alkalom.*
-És ne csóváld a fejedet az apóra..
*Nézi vigyorogva ahogy kislattyog a helyiségből, legalább nem kell több csigatésztát enniük. Bár nem éhes, sőt lehet hogy holnapra is elég volt neki ez az egy alkalom.*
-Hullák?
*Néz vissza kérdőn és felettébb gyanakvóan a maszkosra. A hulla sosem jelent jót náluk, mert azokra itt vigyázni kell, különben jön a kis mitugrász és megsüti őket nyersen.*
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Pént. Dec. 28, 2012 11:54 pm

* A második pohár kékséggel is megküzd, lenyeli majd megint érzi, ahogy kellemesen végighalad rajta a melegsége. Fejét kicsit felhúzza mikor hallja, hogy a férfi mit beszél. *
-Nem akartam én megsérteni a népeteket.. Csak kimondtam a nyilvánvalót.
* Végigméri a két idegent, akik egyáltalán nem külsőre hasonlítanak, meglepi, hogy mégis egy népből származnak.. Végül is a modoruk alapvonásai megegyeznek.. *
- Sajnálatos lenne, ha a lány felgyújtaná a várost.. Reméljük nem történik meg.
* Válaszol a férfi ugratására, a helyzet komolyságának megfelelő hangon. *
- Önökön kívül még egy urat sikerült beszervezne.. A neve Fox, jelenleg Visszhangvárosban tartózkodik. Egy hét múlva fogok vele újra találkozni. Az indulást is akkorra terveztem. Ezen kívül még egy személyt kell beszerveznünk a csapatba, hogy indulhassunk.
* Ezután Nair felé fordul, aki éppen szemeivel próbálja elátkozni.*
- Persze, hogy nem..
* Válaszol, de ahogy mondja, nem úgy tűnik, mint aki komolyan venné azt amit a lány mond. Mikor az italtól fanyalogni kezd halkan felkuncog. Hercehurcz ekkor távozik, nem sok hasznos információt elcsepegtetve. Nem kell neki információ a rúnáiról, meg a halottakról, mindkettőből látott már eleget, tudja milyenek. Arról kell információ, hogy merre lehet az átjáró.*
- Jól hallotta. Talán meglepi? Halottak mindenhol vannak, nemde? Ne vizslasson engem így. Már vállalta a munkát, ne most akarjon visszakozni.

Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Szomb. Dec. 29, 2012 12:38 am

*Felnevet Nair próbálkozására, majd ismét megdörzsöli a homlokát.*
-Nézd, engem egyáltalán nem érdekel ki végzi el a munkát, amivel megbízom. Ha el tudod végezni, kapsz érte pénzt, ugyan úgy, mint bárki más. ha nem tudod elvégezni, akkor nincs fizetség, mint ahogy senki sem kap pénzt az elvégzetlen munkáért. Ezen felül tényleg nem...zavar, vagy érdekel, hogy mit és hogyan intézel. A részletek a te dolgaid, nem az enyémek, kivéve ha kérdezem. Ezek a feltételek, ha ez neked megfelel, akkor felőlem nekem is dolgozhatsz.
*Tény, hogy tényleg nem érdekli ki végzi el a munkát, amíg az el van végezve. Legalább segít egy pályakezdő...idegölőt. Igazi jótét lélek manapság. Salviusra meg csak legyint egyet, mentegetőzés, sosem szerette az ilyesmit.*
-Ha igazán sértés lett volna, már biztos, hogy élnél. Bár nyilván mi egészen mást nevezünk alsó osztálynak, mint ti.
*A várost fel gyújtani? Azt azért nem, nagy része fémből áll. Nem úgy mint a lakosok. Kétli, hogy egy félig elégett dvergár életképes lenne.*
-Remek, bizonyára sikerül szerezned még valakit, elég nagy a város.
*Hercehurcz apó információ morzsája és Salvius reagálása rá, no meg Nair kérdésére, arra készteti, hogy átszúrja az előtte ülő fémes arcot a sétabotjával. Utálja ha hülyének nézik. Persze, Salvius nem tudhatja, hogy az igen sokat mondó dolog, ha valaki hullákat emleget és a Disznagok tébolyult rendjével hozza őket összefüggésbe. A helyieknek ez viszont pont elég információt adhat a helyzetről. Nyugalmat erőltet magára és inkább Nairra...mondjuk úgy, vigyorok, igen, vigyor, egészen hasonló ahhoz, amit úgy nevezünk.*
-Az úr jól mondja, ne most akarj visszakozni. Örülj inkább, hogy kaptál valami munkát...már a másodikat a mai napon.
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Szomb. Dec. 29, 2012 1:00 am

-Nyilvánvaló a a hülyeséged.
*Csak a démonvérük hasonlatos, minden morkálban ez az egy ami közös.*
-Ugyan már.. természetes szelekció..
*Válaszol a gyújtogatásra és újfent füstöt ereget magából, majd a háta mögé les.*
-Te ezt most komolyan mondod? Tényleg adnál munkát, meg fizetést?
*Kissé ráncolja a homlokát és mérgetei a tulajt, de mikor semmi gúnyt nem vél felfedezni az arckifejezésén, nagy vidoran lecsapja a poharat, eltartja magától a cigit és egy hátra bukfenccel mellette terem a talajon, hogy eleddigi viselkedését meghazudtolva a nyakába boruljon és belepusziljon a fülébe. De minthogy ismeri fajtájt, ha a másik nem elég gyors, már lép is arrébb, hogy Salviusra pislogva vonogassa vállát.*
-Nekem hót nyolc.. csak jó lenne ha tudnám hogy ha mászkálnak azok a hullák, mert akkor kéne vinni valami eszközt ellenük.. a munka az munka. Nem áll szándékomban gyáván elfutni.. mint egyeseknek..
*Kaparja vissza italát és dönti magába, mire újabb fancsali képet vág.*
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Szomb. Dec. 29, 2012 1:22 am

- Ugyan-ugyan..
*Legyintget kezével miközben Astoroth beszél. Aztán mikor a lány megszólal megint zavartan vakargatja a tarkóját, csuklyáján keresztül. Jobb ha az egész történetet tudják mielőtt mennek, így talán mikor megérkeznek, legalább kétszer is meggondolják, hogy pengét döfjenek a hátába és érvelhet azzal is, hogy tájékoztatta őket. Vesz egy nagy levegőt, a gépe csikordul egyet, majd nekikezd.*
- Nézzék, talán jobb, ha tudják az egész történetet.. A világomat mi csak Magas Északnak neveztük, egy gyönyörű havas vidék volt, a virágzó birodalmunk otthona.. (Ha megbocsájtotok, nem írom le Salvius történetét még egyszer, mert ugyan azt tudná elmondani, amit a karakterleírásnál is írtam. )
* Mikor végzett mondandójával kissé felszabadultan sóhajt egyet, majd hátradől. Várja a reakciókat, tekintet az egyik idegenről a másikra emeli. *
Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Szomb. Dec. 29, 2012 1:37 am

*Nair reakciójától a hideg fut végig a hátán. Na nem a puszilgatás zavarja, azzal különösebb gond nincs. De a bukfenc...ha lever valamit a polcokról, vagy egyenesen feldönti valamelyiket. Szerencsére ez nem történik meg, így csak bólint egyet, nyugtázva, hogy a bolt ismét megúszta a katasztrófát.*
-Igen, teljesen komolyan és pont ebben a sorrendben. Az állásinterjút később tartjuk meg, csak a rend kedvéért.
*Meglepődik kissé Salviuson. Úgy tűnik hatással volt rá a mágikohol és megforrasztott pár csavart a fejében, hogy bőbeszédűbb lett.*
-Áhh...csak ennyi? Azt hittem van új a nap alatt. Most már legalább értem, hogy az öreg miért akarta többször is a Disznagokat javasolni. Te...figyelj, bizonyára új vagy még Elassilon, én megértem. De van egy egész Rend, ami az élőholtak kiiktatásával foglalkozik, mivel erre esküdtek fel. Ha megtudnák, hogy buli van, biztos küldenének pár újoncot a segítségedre.
*Legalábbis elképzelhetőnek tartja. Persze először fogadniuk kéne a jövevényt, az a disznó ól pedig elég zárt területnek számít.*
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Nair Miarantia Szomb. Dec. 29, 2012 1:57 am

*A csikket morzsolgatva biccent csak a morkál felé, majd Salviust hallgatja és néha a fejét ingatja, már hogy a sajátját, nem a fémpofáét.*
-Csak el kell hinteni az egészet és lehet hogy nem csak újoncok jönnének. Mostanában úgy is csak az agysejtjeiket tudják pusztítani, mert a hullák nem járkálnak a saját házuk tájékáról kifelé.
*Visszahelyezve popóját a pultra, húzza fel az ölébe az impet, majd Salviusra meresztve vörös tekintetét kezdi simogatni a kaffogó démont.*
-Van még valami, amit ágyúval kell kiszedni belőled, vagy akkor most már tényleg ennyi az összes?
Nair Miarantia
Nair Miarantia
2. szint

Hozzászólások száma : 114
Join date : 2011. Nov. 14.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Fiatal
Nem::

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Salvius Rex Szomb. Dec. 29, 2012 2:12 am

- Csak ennyi?!
* Ugrik fel dühösen feldöntve maga mögött a széket. Astoroth elé lép és ordítva folytatja.*
- Majd az egész népem kihalt, ez nem csak ennyi! Szenvedés, halál és nyomorúság van odaát, szavakkal nehéz leírni ami ott uralkodik és maga csak erre annyit mond, hogy .. CSAK ENNYI?!
* Hangja közbe-közbe elcsuklik, majd ökölbe szorítja a kezét, vesz egy mély levegőt és igyekszik megnyugodni. Nekidől a pultnak, és fejét támogatja kezeivel. *
- Elnézést az előbbiért.
* Fordul egy pillanatra megint a morkál férfi felé, majd lehajtja fejét. *
- Nem akarom, hogy akárki járkáljon odaát.. Elegen meghaltak már, nem kell, hogy egy csomó ismeretlen randalírozzon és pusztítson. A MI halottaink, a MI problémánk. Az önök segítségét is csak azért kérem, mert anélkül nem tudnék átjutni..
* Hangja most egy kicsit remeg, mire köhög párat, felegyenesedik, Nairra néz és most már határozott hangon válaszol neki.*
- Ez minden, többet én sem tudok.. Mint mondtam, el kellett menekülnöm vagy engem is megöltek volna. Most vissza akarok jutni, hogy ha van még ott élet.. Valami reményt vigyek nekik.
Salvius Rex
Salvius Rex
1. szint

Hozzászólások száma : 47
Join date : 2012. Dec. 07.

Adatok
Faj:: Ember
Kor::
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Astoroth Onis Szomb. Dec. 29, 2012 2:26 am

*Halálos nyugalommal nézi végig a férfi dühkitörését. Az arcába nem tud fröcskölni valószínűleg a fémálarc miatt, így még elhajolnia sem kell, hogy tűrje a dolgot.*
-Leírom én neked szavakkal: minden napos élet-halál harc. De ne hidd azt, hogy egyedi az eset.
*Az információk elhintésére már igazán csak bólintani tud. Egy két részeg Dvergar mindig található bármelyik kijelölt kocsmában. Legfeljebb egy hét kellene ahhoz, hogy eljusson a hír abba a kuplerájba, amit palotának hívnak.*
-Járható útnak tűnik. Nem is olyan nehéz a kivitelezése, ők pedig ingyen is megtennék. ~Én...khm...mi pedig learathatnánk a babérokat~
*De ezt már csak gondolatban teszi hozzá. Majd Salvius kijelentésére sóhajt egyet.*
-A reményt nem hiszem, hogy öten el tudnánk vinni a hazádnak. Ellenben a Disznagok legyenek bármilyen furcsák is, szakavatott élőholt irtók és csak a hullák számára jelentenének pusztítást. És akár mennyire is hitegeted magad, ha te átjutottál, akkor idővel a holtaitok is megtalálják az utat...akkor pedig már nem csak a ti problémátok lesz.
Astoroth Onis
Astoroth Onis
2. szint

Hozzászólások száma : 97
Join date : 2012. Dec. 25.

Adatok
Faj:: Morkál
Kor:: Felnőtt
Nem:: Férfi

Vissza az elejére Go down

A város - Page 3 Empty Re: A város

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.