Kaida Frumzig

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Kaida Frumzig

Témanyitás by Kaida Frumzig on Szer. Szept. 04, 2013 12:11 pm

Név:  Kaida Frumzig
Nem: nő
Kor:16
Születési dátum: 23.456 egy hűvös, de derűs őszi napon
Születési hely: Úton Acélváros felé
Származás: Elassil
Faj: Lepretin

Varázseszköz: - ha van, de nincs.
Mágiaág: Tűz

Tulajdonok és Pontok: Mágia: Tűzmágia 4 pont
                                        Tűz alakítás 2 pont
                                         Tűz színezés 1 pont
                             Tulajdonok: Dadu, a kerekeken guruló zenegép: 1 pont

Karakter

A múlt: Hát... talán elég, ha annyit mondok, a Frumzig Családi Cirkusz volt az otthonom. Mi az, hogy mi az a Frumzig Családi Cirkusz?! Hiszen világhírűek vagyunk! Még díjat is nyertünk a Felkelő nap rendjének egyik fesztiválján, és volt egy igazi földi zebralovunk. No meg a harcoló és táncoló robotok... a Hatalmas Frumzig Fivérek lélegzetelállító bűvészmutatványai... tényleg nem rémlik? Bana, a Tüzes Démon? Semmi? Pedig ő nem is volt igazán démon, hanem az ancikám. Hát ez reménytelen. Most tényleg meséljem el, hogy milyen életem volt?
Hát na jó, lásd, mekkora szívem van...
Szóval egy derűs, de hűvös őszi napon, az országút kellős közepén jöttem a világra, vagy legalább is anci meg apci így meséli, én nem emlékezhetek rá ugyebár. Szóval megszülettem, és mindenki örült nekem. Az ancim meg az apcim, meg a nővérem, Sette, Fiz nagybácsi, Naidi nagynéni, Pella nagyi, meg még Gart, a dvergár erőművészünk is, pedig ő csak tiszteletbeli Frumzig. Sőt, az automatonok is örültek, pedig akkor még csak kettő volt belőlük. És csacsi volt zebraló helyett. De ez talán nem is annyira lényeges...
A gyerekkorom úgy elrepült, hogy csak husss... folyton utaztunk,  rengeteg barátom volt, de egy se tartott sokáig. Ahogy cseperedtem, egyre-másra tanítgattak a fontos dolgokra, hogy kell krumplit pucolni, gépet javítani, tűzzel táncolni, hosszút és hegyeset köpni, elbűvölni a közönséget, megszínezni a lángokat, megkötni a sátorponyva csomóit, meg ilyenek. Amint elég nagy és ügyes lettem, színpadra állhattam, és segíthettem apcinak a robotok programozásában. Olyan arany életünk volt, hogy csak na! Született egy kisöcsém, meg egy kishúgom is, szóval bővült a család, Naidi nénikémnek meg mókásra nyírt kicsi kutyái lettek, azokat parádéztatta a színpadon.
Gondolom, most azt kérded magadban, hogy hol az a híres-neves cirkusz... hát kérlek, az egy szomorú történet. Naaagyon szomorú, üljünk is le inkább... nem hoznál valami gyümölcslevet ha szépen kérlek, nincs pénzem, de a cukortól mindig jobb kedvem lesz... köszönöm, igazán kedves vagy. Szóval ott tartottam, hogy milyen szép kis család voltunk mi... egész addig, amíg egy alkalommal egy folyóparti falucska határában állítottuk fel a sátrat... Jaaj, az a sátor, olyan büszkén dagadt a szélben, piros volt és fehér, fáj a szívem, ha csak rágondolok... szóval szóval elkezdtük az előadást... á, inkább mondom a lényeget. Aznap este akkora vihar volt, hogy a szél megtépte a sátrat, szétszórta a kocsikat, az eső eláztatott mindent és a megdagadt folyó átszakította a malom duzzasztógátját és elmosta mind a három automatont, de még a nénikémet is! Másnap is csak jó négy mérfölddel a táborhelytől találtuk meg összetörve... hogyhogy a nénémet vagy a robotot? hát mindent. Semmit se lehetett megmenteni... Ott álltunk, elázva, fitying nélkül, elpusztított felszereléssel, gyásztól sújtva... És akkor határoztunk úgy, hogy kisebb csapatokban könnyebben boldogulhatunk majd. Anci meg apci a két kicsivel meg a zebralóval ment, Gart azt mondta, majd felcsap zsoldosnak, én meg maradtam a nővéremmel meg a bácsikámmal. A nagyi maradni akart, azt mondta, megöregedett. Furcsa, hogy ez ilyen hirtelen történt nála, de apci mindig azt mondta, hogy az öregek furcsák...
Aztán nem sokkal később Sette megszökött valami ficsúrral, Fiz bácsi egyre többet ivott, aztán egyik este nem jött vissza a fogadóba... azóta egyedül vagyok. Vagyis dehogy! Hiszen itt van nekem Dadu. Ne nézz így rám, és ne mondd, hogy ne kezeljek úgy egy gépet, mintha élőlény lenne, még meghallja! Dadu jó kis zenegép, és a leghűségesebb útitársam. Még akkor is, ha néhány alkatrészét a szemétből túrtam elő...
No de most megyek, vár a közönségem... Meglátod, jó lesz! Zene, tánc, zsonglőrködés tüzes buzogánnyal, amit akarsz... még egy kis meglepetést is tartogatok a végére *kacsint* Amilyen úri társaság gyűlik itt, valószínű, hogy nem csak vacsorára, de még szállásra is lesz pénzem! Imádok a függőágyamban aludni, de azért egy tollas derékaljnak is megvan a maga bája, nem?

Kinézet: 145 cm, vézna, gyereknek nézné az ember, ha nem lenne farkincája és furcsa színei. Ha megjelenik a társaságban, nem csak kócos hajával, szeplőivel és a világra rácsodálkozó, nyílt, borostyánszínű tekintetével kelt feltűnést, de a bokáin és csípőjén zengő-csengő csengettyűkkel és a nyomában nyikorgó kerekes zeneszerkezettel is.

Jellem: barátságos, talán túlságosan is. általában gondolkodás nélkül "rázúdítja" teljes valóját bárkire, barátokat remélve. Alapvetően pozitívan (néha irreálisan pozitívan) áll hozzá a világhoz. Feltétel nélkül bízik az emberekben és szentül hiszi, hogy a családja egyszer újra egyesül, ha lesz elég pénzük. Ennek érdekében ő is bőszen gyűjtögeti a pénzecskéjét, szerényen él, és amit tud, félretesz Dadu egyik rejtett fiókjába, amit aztán évente kétszer egy acélvárosi bankban helyez letétbe.
Kaida Frumzig
1. szint

Hozzászólások száma : 25

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Kaida Frumzig

Témanyitás by Miflansionia Karlikovszky on Szer. Szept. 04, 2013 8:44 pm

Nekem tetszik, ELFOGADVA
mehetsz játszani, amint felpakolsz egy képet magadról Smile

Legenda

Hozzászólások száma : 263

Adatok
Faj:: Határozatlan
Kor:: Felnőtt
Nem:: Nő

Témanyitás by Kaida Frumzig on Csüt. Szept. 05, 2013 4:01 am

a kép már készülget, már csak színezni kell, de az sajnos el fog tartani egy darabig...
Kaida Frumzig
1. szint

Témanyitás by Miflansionia Karlikovszky on Csüt. Szept. 05, 2013 6:58 am

szólj ha tudok segíteni, időbeli hiány pótlással Smile

Legenda

Hozzászólások száma : 263

Adatok
Faj:: Határozatlan
Kor:: Felnőtt
Nem:: Nő

Témanyitás by Kaida Frumzig on Szer. Szept. 11, 2013 8:24 am

no, felkerült valami, nem vagyok vele tökéletesen elégedett, lehet lecserélem ha találok/sikerül csinálni másikat... :/
Kaida Frumzig
1. szint

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére